Logo algiriera cami

GEOORBIT

IP: 194.228.31.50

port: 2200

odkaz na další stranuVíce informací

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

GEOORBIT je síť referenčních GNSS stanic

provozovatel sítě: geoobchod s.r.o.
síť GEOORBIT tvoří: 41 stanic
SPRÁVA ÚČTU GEOORBIT

mapa site GEOORBIT

Obrázek: Síť stanic GEOORBIT

VÍCE INFORMACÍ:

odkaz na další stranuVíce informací

NOVÝ SYSTÉM GEOORBIT:

Vážení zákazníci,dovolujeme si Vás informovat, že jsme v noci z pátku na sobotu 1.4.2023 převedli všechny stanice GEOORBIT na novou výpočetní platformu - software Leica Spider, který běží na nových výkonných serverech. Doplnili jsme několik nových stanic do našeho síťového řešení a vše jsme optimalizovali pro lepší poskytování korekčních dat. Věříme, že se vám bude s naším řešením mnohem lépe měřit a budete mít spolehlivější výsledky. Celou tuto věc jsme připravovali několik měsíců, testovali jí i společně s Vámi, a tak jsme přesvědčeni o správnosti našeho rozhodnutí a investice do nových technologií. Nyní Vám tak můžeme nabídnout nejnovější řešení na českém trhu.

Chcete si vše vyzkoušet a ještě nemáte GEOORBIT účet? -> kontaktujte nás a zažádejte o bezplatný testovací účet

Co změna znamená pro stávající zákazníky? -> Na vašich zařízeních nemusíte nic měnit. Vše jsme převedli tak, že platí IP adresa, port, přihlašovací jméno, heslo i všechny používané MountPointy. Ale pokud chcete využívat nové možnosti, věnujte pozornost níže popsaným věcem.

Pokud stáhnete novou zdrojovou tabulku MountPointů, získáte tyto služby: NEAREST, NEAREST-MSM5, NEAREST-MSM7, VRS, VRS-MSM5, VRS-MSM7 a nově iMAX, iMAX-MSM5

Popis jednotlivých služeb GEOORBIT:
NEAREST – připojení na nejbližší stanici od vašeho měření. Data ve formátu RTCM 3.0 (GPS+GLONASS), tedy pro starší přístroje.
NEAREST-MSM5 - připojení na nejbližší stanici od vašeho měření. Data ve formátu RTCM 3.2 (GPS+GLONASS+GALILEO+BEIDOU), tedy pro novější přístroje.
NEAREST-MSM7 - připojení na nejbližší stanici od vašeho měření. Data ve formátu RTCM 3.2 (GPS+GLONASS+GALILEO+BEIDOU), tedy pro novější přístroje.
VRS – připojení k virtuální referenční stanici vygenerované kousek od místa vašeho měření. Data ve formátu RTCM 3.0 (GPS+GLONASS), tedy pro starší přístroje.
VRS-MSM5 – připojení k virtuální referenční stanici vygenerované kousek od místa vašeho měření. Data ve formátu RTCM 3.2 (GPS+GLONASS+GALILEO+BEIDOU), tedy pro novější přístroje.
VRS-MSM7 – připojení k virtuální referenční stanici vygenerované kousek od místa vašeho měření. Data ve formátu RTCM 3.2 (GPS+GLONASS+GALILEO+BEIDOU), tedy pro novější přístroje.
iMAX – připojení k nejbližší stanici (MASTERS) a posílání dalších dat z okolních pěti stanic. Data ve formátu RTCM 3.0 (GPS+GLONASS), tedy pro starší přístroje.
iMAX-MSM5 – připojení k nejbližší stanici (MASTERS) a posílání dalších dat z okolních pěti stanic. Data ve formátu RTCM 3.2, tedy pro novější přístroje.

Doporučení: Z našich testování na různých místech ČR můžeme udělat doporučení, které se však může v některých místech malinko lišit, ale přesto si je dovolíme sepsat. Pokud váš přístroj podporuje nový formát RTCM 3.2, pak doporučujeme používat služby s označením MSM5. Nejlepším řešením by mělo být VRS (VRS, VRS-MSM5 i VRS-MSM7) řešení, to je totiž počítáno na výkonném serveru a nezatěžuje váš přístroj dodatečnými výpočty. Pokud VRS řešení neběží podle představ serveru, přepne vás automaticky na řešení iMAX (iMAX nebo iMAX-MSM5), podle toho jaké jste zvolili VRS řešení. Přepnutí můžete udělat i vy manuálně, ale jen vás upozorňujeme, že VRS řešení automaticky vyhodnocuje vaše možnosti fixování. A pro místa blízká fyzickým stanicím GEOORBIT je vhodné používat NEAREST služby (NEAREST, NEAREST-MSM5 a NEAREST-MSM7).

GEOORBIT ceny:
S velkou investicí do nových věcí by jste očekávali i populární zdražování, ale my jsme se rozhodli podpořit vás a zlevnit i zjednodušit administrativu a udělat jen několik typů předplatného, do kterých převedeme i vaše staré zaplacené účty.

Korekční data na 1 rok pro ultra malé využití (do 25 hodin ročně) = 4 000 Kč
Korekční data na 1 rok pro malé využití (do 50 hodin ročně) = 7 000 Kč
Korekční data na 1 rok pro běžné využití (do 110 hodin ročně) = 11 000 Kč
Korekční data na 1 rok pro časté využití (neomezené) = 20 000 Kč

Pokud jsme na vašem účtu viděli, že jste spotřebovali 110 hodin cca za jeden rok, pak vám v novém systému data převedeme opět na jeden rok. Pokud jste měřili dva roky, pak dostanete dva roky. V tomto duchu budou všechny účty aktualizovány. U nových objednávek už budete objednávat podle výše uvedeného.

Doplňkové služby:
Přístup k monitoringu stanic na 1 rok = 1 000 Kč
Přístup k monitoringu VRS řešení na 1 rok = 1 000 Kč

Monitoring stanic je on-line služba, kdy vidíte v terénu, které stanice poskytují data a které ne. VRS monitoring nabízí to stejné pro VRS a iMAX služby. Bohužel není možné objednat jen VRS monitoring, k tomu je nutné mít objednaný i monitoring stanic. Určitě doporučujeme mít tyto služby v terénu, aby jste viděli možnosti měření.

Kontrola účtu na webu, monitoring a vše další:
Všechny služby, místo vašich měření a další věci uvidíte na webu on-line, ale i v historii třech měsíců (pak tyto údaje z databáze smažeme)

http://ucet.geoorbit.cz nebo https://ucet.geoorbit.cz
Jméno: stejné s NTRIP
Heslo: stejné s NTRIP

Pro jakékoli dotazy, technickou pomoc nás kdykoli kontaktujte:
Aleš Rucký – 777 595 346
Bohumil Gartner – 777 595 877
Jakub Makovský – 777 136 754
Vojtěch Jirka – 775 720 830

Těšíme se na další spolupráci a přejeme vám spolehlivé a rychlé měření s vašimi GNSS přístroji.

odkaz na další stranuVíce informací

Připojení do sítě GEOORBIT:

IP adresa:

194.228.31.50

DOMÉNA:

data.geoorbit.cz

PORT:

2200

Kontrola zůstatku kreditu:

SPRÁVA ÚČTU

Přidejte se k nám!
Stačí kliknout a vyplnit formulář
logo

Zavolejte nám na bezplatnou linku 800 123 228 nebo na mail info@geoorbit.cz

odkaz na další stranuDalší strana

Stanice v síti GEOORBIT:

Aktuální stav k datu 24.9.2021

funkční stanice = funkční stanice

funkční zahraniční stanice = funkční zahraniční stanice

před spuštěním = stanice před spuštěním

Všechny stanice jsou v plném provozu a jsou monitorovány nezávislým státním dohledem ČUZK.

GEOORBIT je provozována firmou geoobchod, s.r.o.

GEOORBIT is operated by geoobchod, s.r.o.

Zpět nahoru